Kuran-ı Kerim’in İçinde Gizli Ferrari Anahtarı

video formatında, karikatürlerle süslenerek bu kıssanın bize görsel olarak da hitap etmesini sağlayan melik duyar kardeşimden allah razı olsun. dualarımız onunla. (asidflkaisldfkailsşdkfasdf)

alınabilecek muhtemel dersler :

1 – baban sana kuran vermişse, reddetme. sonra manyak adam ölene kadar o hediyeyi masanın üstünde taşıyor.

2 – üniversiteden mezun olduğun gün baban sana kuran veriyorsa, hasta ruhlu bir baba sahibisin, günaydın. baban madem inançlıydı, o saate kadar aklı neredeydi?

3 – üniversiteden mezun olduğun gün baban sana kuran veriyorsa, baban inançlı olmadığı hâlde islâmcı sermayeyle işbirliği içinde olabilir. bu mesajı gözardı etme, baban kadar zengin olabilirsin böylece.

4 – hadi kuran’ı almayı reddettin, baban sana kuran verdi diye ona küsme. baban sana ferrari alabilecek zenginlikte bir adamsa iki kere küsme, salak mısın? ferrari almadı diye küsülür mü lan öyle bir babayla?

5 – mezun olduğunuzda hoppadanak ferrari sahibi olacağını sanacak kadar aklı havada bir salaksan, siktir git bu dünyadan, çok daha iyi.

6 – küstüğün baban öldüğünde dönüp de o ferrari’nin anahtarını bulursan, yıllarca babanın o arabayı ne halt yemeye sakladığını sorma. 2. el bilmem kaç yaşında ama sıfır kilometre bir ferrari sahibi olduğunu hatırla. öp başına koy.
bir ramazan sohbetimizin daha sonuna gelirken, yayında ve yapımda emeği geçen tüm din kardeşlerime allah’tan rahmet diliyorum.

(2010)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s