Maxim Gazinosu’nun Yerine Yapılan Otel İnşaatı’nda Ortaya Çıkan Dehlizin Üstünün Örtülmesine Kim Göz Yumuyor?

Maxim Gazinosu Kazısında Ortaya Çıkan ve Üstü Kapatılan Dehliz

Sevgili Liverpool sakinleri.. Biliyorum konunun sizinle bir ilgisi yok.. Bütün bunlar İstanbul’da oluyor ama kızım sana söylüyorum gelinim sen anla.. Başka türlü olmuyor..

Beyoğlu bölgesinde Eski Maxim Gazinosu arkasında yer alan büyük otel inşaatı harfiyatında geçen hafta gizlice çekilmiş olan bir fotoğraftır üstteki. Görmüş olduğunuz gibi kazı esnasında ortaya bir dehliz çıkmıştır.. Bu dehlizin araştırılması, nerelere gittiği, neler olduğu konusunun aydınlatılması gerekmektedir. Ya tarihi bir değer, ya da eski Maxim Gazinosu arkasından çıkılan gizli bir tüneldir bu !

Ancak tüm şikayetlere rağmen, ilgilenilmediği gibi, 5 gün sonra toprakla gizlenmiştir.. Kültür Bakanlığı’na ihbarda bulunulmuştur. Müzeler Müdürlüğü aranmış ancak telefona öğlen vaktinde uykulu bir ses çıkarak yetkililerin müsait olmadığını söylemiştir.

—–

(Bu yazı aşağıda yer alan devamıyla beraber Facebook’tan alınmıştır. Daha fazla insana ulaşmasına ufak da olsa bir katkıda bulunmak amacıyla siteme koyuyorum. Ana metine mümkün olduğunca dokunmadım.)

Bunu paylaşırsanız Facebook bu dehlizin annesine, tıklama karşılığı 1,5 Cent vermeyecek. Böyle ahmakça bir durum değil. Durum daha ciddi. Ve bunu paylaşın ! Mutlaka paylaşın ! Kamuoyu oluşturmak ve tepki yaratmaktan başka hiç bir şans yok artık !!!!

Kaynak : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200277107754744

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s