Evrimi tabii ki sansürleyeceğim. Sen evrime mi inanıyorsun? Maymundan mı geldin? Yukarıda Allah var!

Bilim ve Din Karşılaştırması

Yazmaya başlamadan önce bir resim koymak istedim buraya, bilimin ve dinin fikirlere yaklaşımını anlatan güzel bir şemaydı çünkü elimin altınaki. Bilimin fikirleri tekrar tekrar elden geçirmesini, yeni fikirleri nasıl bir sınava sokup “güvenilir olana” dek ona nasıl acımasızca davranabildiğini anlatan güzel bir resim. Ülkemizde ve dünyada insanlar Evrim Teorisi’nin bilim insanları tarafından “inanç” statüsüne yükseltildiğini ve tartışılmaz, eleştirilmez, sorgulanmaz kabul edildiğini sanıyorlar. Oysa ki Evrim Teorisi her gün ve her gün bu sınava tabii tutuluyor ve her yeni bilgi, her yeni veri, bu teorinin üzerinde durduğu temelleri sağlamlaştırıyor.

Pekiyi başlık nereden geliyor?

AKP Grup Başkanvekili, Samsun Milletvekili, Bakan Suat Kılıç böyle buyurmuş çünkü. Sözlerini alıntılarsak, şöyle buyurmuş :

Evrimi ve bilimi savunduklarını, üniversitenin bilim üreten kurumlar olması gerekirken gerici tahakkümün her geçen gün üniversitelerde yaygınlaştığını dile getiren Soyaslan’a Kılıç’ın verdiği yanıt ise “Evrimi tabii ki sansürleyeceğim. Sen evrime mi inanıyorsun? Maymundan mı geldin? Yukarıda Allah var,” oldu.

Kaynak : http://www.demokrathaber.net/genclik-egitim/bakan-kilic-evrimi-tabii-sansurleyecegim-yukarida-allah-var-h16252.html

Çukurova Üniversitesi’nde bir yurdun açılışına giden, bu esnada protesto edilen bakan, kendisini protesto ettiği için gözaltına alınan öğrenciler emniyetten bırakıldıktan sonra, onlarla yapmış olduğu konuşma esnasında buyurmuş bunu.

Bakanın yaklaşımı muhteşem : “Yukarıda Allah’ın olma olasılığı, çamurdan gelme olasılığımız o kadar yüksek ki, bu Evrim Teorisi’nin sansürlenmesini gerektirecek düzeyde.”  O muhteşem olasılık bunu gerektiriyor çünkü.

Sağda solda defalarca ve defalarca ekşi sözlük’ten altay‘ın yazılarını paylaşmışımdır. Rızası olmadan, onun bir yazısını burada “alıntılamak” istiyorum şimdiye. Kendisiyle irtibatlaşıp kaldırmamı isteyip istemediğini soracağım lâkin hoşgörü göstereceğini umuyorum.

Bakalım “Evrim Doğruysa Bugün Maymunlar Neden İnsan Olmuyor?” başlığında altay ne demiş :

evrim teorisi‘ni zort diye çökerten bu dehşet soruyla imanını koruyan şakirt‘e -kendi düz mantalitesi doğrultusunda ve onun seviyesine inmeyi göze alarak- aşağıdaki soruları yönelttiğinizde derin bir kilitlenme yaşanacağı aşikardır:
~
. “insanın topraktan yaratılması doğruysa, şimdiki topraklar neden insan olmuyor?”**
. “kadının erkeğin kaburgasından yaratılması doğruysa, erkeklerin kaburga kemikleri bugün neden kadın olmuyor?”*
~

ne oldu şimdi, sizi muhatap kabul edip, sizin akıl seviyenize eşdeğer bu sorular üretilince yaratılışçılık çöktü mü?

velhasıl evrim teorisi‘ni reddediyorsunuz, o halde yaratılışçılık inancınızda insanlık nasıl türemiş, nasıl üremiş, bu işler nasıl hasıl olmuş, şunu bir anlatsanız, dahası bir de savunsanız ne güzel olmaz mı?

salt bu mükemmel sistem kendiliğinden olmuş olabilir mi temeline dayanan, erkeğin çamurdan, kadının da onun kaburgasından yaratıldığına iman eden ve yaratıcı, çamur, adem, kaburga, havva, şeytan, elma, cennet, dünya, ikiz çocuklar, habil ve kabil masalına inananlara soruyorum: peki sonra ne olmuş?

yani bu kadar insan adem ve havva’dan nasıl üremiş?
adem ile havva’nın çocukları nasıl çoğalmış, kiminle cinsel ilişkiye girmiş?

~~
. “…siyer müelliflerinden çoğu ve ibn ishâk’ın rivayetine göre hz. havva yirmi batında, ikiz‘ler hâlinde kırk çocuk doğurmuştur. bu ikizlerden biri oğlan, diğeri kız oluyordu. allah adem’e, bu ikizlerden her birinin kız ikizini, diğer ikizin erkeği ile evlendirmesini vahyetmişti…” (habil ve kabil) (maide/27-31)
~~

neymiş: ensest
20 kız kardeş diğer 20 erkek kardeş ile cinsel ilişkiye girmiş ve insan soyu çoğalmaya başlamış. dinin anlattığı hikaye bu.

her şeye gücü yeten yüce bir yaratıcı nasıl olur da adem ile havva’nın çocuklarını ensest gibi bir ahlaksızlığa zorlar?
ensest ruh hastalığıdır, ki her dönem için geçerli bir ahlaksızlıktır. zaten sonradan ensest ilişki nisa/23 ile yasaklanmış. peki hani tek din islam’dı? (bkz: inned dine indellahil islam).

yaratıcı’nın başta uygun görüp izin verdiği şeyi sonradan yasaklaması tutarsızlık da içeren bir akıl dışılık değil mi?

hem yaratıcı, adem ve havva’nın yanına başka çift insanlar daha koyamaz mıydı? insanları, ilkin bu sapık ensest ilişki ile türeme utancından kurtaramaz mıydı? insan ırkını sadece adem ile havva’dan değil, binlerce çiftten başlatamaz mıydı? neticede her şey bir ol demeye bakmıyor muydu?

bir de maymun ile ortak atadan (ya da sizin deyişinizle maymundan) türemeyi kabul etmiyorsunuz da erkek ve kız kardeşlerin sapık cinsel ilişkisinden, 20 ayrı ensest ilişkiden türemeyi nasıl kabul ediyor, hem de yaratıcı’nın emri ile böyle aşağılık ensest bir ilişki sonucu oluştuğunuzu aklınıza, erdeminize, ahlakınıza, inancınıza, insanlığınıza nasıl yakıştırıyorsunuz?

maymun ile ortak atadan türeme olasılığı incilerinizi döküyor da, çamur, balçık vb.’den türeme ihtimali gururunuzu mu okşuyor?

nihayetinde kızkardeş/abla ile cinsel ilişkiye, ensest ilişkiye izin veren bir yaratıcı fikrine inanmıyorum ben. ama aklın ve bilimin ışığına inanıyorum. haliyle de lilith‘i pas geçen, bütün insan ırkının ensest ilişkiden türediğini iddia eden adem ile havva masalına iman edemiyorum, ki akıl ve bilim’in, insan ortak aklının ürettiği evrim teorisi‘ni reddedemiyorum. dahası her şeyi yoktan var etme kudretine sahip bir tanrı’nın, insan ırkının türemesi konusunda ensest ilişki dışında başka bir çözüm bulamaması fikri bana gerçekçi gelmiyor, gelemiyor.

ben müslümanların evrim doğruysa bugün maymunlar neden insan olmuyor eşiğinden öte üzerinde düşünmeleri gereken çok ama çok daha önemli sorunları olduğunu düşünüyorum. hayırlısı artık.

(bkz: ensest)
(bkz: adem ile havva sonrasının ensest olması)
(bkz: tanrının insan ırkını ensest ilişkiden çoğaltması)

~ (bkz: insanlar maymundan gelemez ama çamurdan gelebilir) [badiüzzamansobek hatırlattı ki sağolsun].

Kaynak : http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=32230763

Umarım azıcık “mantıklı” birileri zahmet edip şu metni okur da, “Evrim Teorisi ve Mantık” konusunda laf etmeden önce “Yaratılışçılık ve Mantık” çalışır. Biz de sürekli “henüz/hâlâ” yanlışlanamamış ve canlı türlerinin gelişimi açısından “elimizdeki tek mantıklı/gerçekçi yaklaşımın o olduğunu” anlattığımızda anlayacak muhataplar bulabiliriz.

Reklamlar

One thought on “Evrimi tabii ki sansürleyeceğim. Sen evrime mi inanıyorsun? Maymundan mı geldin? Yukarıda Allah var!

  1. Geri bildirim: İnsanları Satanist Olmaya İten Felsefe : Ateizm | caner çelik || elsanın mecnunu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s