İnsanları Satanist Olmaya İten Felsefe : Ateizm

Nasıl bir “reductio ad absurdum” ile girdiysem yazıya, devamını getiremedim resmen. Böyle bir başlık atınca, devamında ne diyebilirsin ki? Nasıl altını doldurabilirsin bu fikrin? Üstelik bu kadarla da bitmiyor atmam gereken başlık.

Ateizmin  dayanağı da darwin’i evrim teorisidir. İnsanı bir hayvan türü olarak tanımlayan bu köhne teori, satanizmin dünyadaki yayılışının en büyük fikri sebebidir.

diyor amcamlar.

– Hadi ispatlayalım bunu!

– Nasıl?

– Satanist faşist müzik grupları ile!

İnanmadınız mı? Buyrun beraber izleyelim :

Üşenmedim oturdum, tek tek kaleme aldım videoda söylenen sözleri, hadi baştan başlayalım :

Satanist faşist estetik anlayışının en iyi örneklerini bu felsefeyi benimsemiş olan bazı heavy metal müzik gruplarının konserlerinde veya video kliplerinde görmek mümkündür.

Örneğin Satanist faşist müzik gruplarının en ünlülerinden biri olan İngiliz Cradle of Filth yani Pislik Yatağı isimli grup tüm temalarını pislik, iğrençlik ve karanlık üzerine inşa etmektedir.

Grubun video klipleri zemini çamur ve zift kaplı, duvarlarından kan ve pislik akan karanlık ve izbe yerlerde çekilmektedir.

Grup üyeleri yüzlerine son derece itici ve korkunç makyajlar yapmakta eşcinsellik ve pislik çağrıştıran kıyafetler giymektedirler.

Grubun konserlerinde dine hakaretler edilmekte, dini kitaplar izleyiciler tarafından yırtılıp parçalanmakta, grubun solisti Marilyn Manson hayranlarına, ailelerine, topluma ve dini kurumlara saldırmaları için telkinde bulunmaktadır.

Bilgi Çağı’na girdik, giriyoruz, ha gayret, az kaldı derken, kendimizi Bilgi Kirliliği Çağı’nda bulduk bir anda. İnsanların bilgiyi kasıtlı olarak yozlaştırdığı ve bunu propaganda amacıyla kullandığı bu çağda, ortalama bir insanın doğru bilgiye “kolayca” ulaşma şansında ciddi bir gerileme olduğunu düşünmüyor değilim.
Satanizm ile Faşizm’i bir anda aynı kefede buluverdiğimiz bu yazı da bu konuda muhteşem bir örnek olmuş. Cradle of Filth savunması yapmayacağım ama Marilyn Manson’u bu gruba ittirivermek muhteşem bir öteki yaratma şansı galiba. Hemen arkasından programda geçen alıntı da bu konuda aydınlatıcı

Manson 1995 yılında, kendisiyle yapılan bir röportajda sorulan “Evrim hakkındaki düşünceleriniz nedir?” sorusunaysa, şöyle cevap vermiştir:

“Sosyal Darvinizm’e inanıyorum, dolayısıyla toplumun evrimine inanıyorum. Darwin Teorisi’ne de inanıyorum… Ama yaratılış fikrine ve yaratılışçılığa kapalıyım. Benim için bir şey ifade etmiyor.”

Gerçekten böyle bir görüşme var Manson ile. Bu arada Marilyn Manson’un kendisini satanist olarak ilan etmediği, bilakis ateist olduğunun altını pek çok kez çizdiği bilinmektedir. Röportajın orjinalinden alıntılar yaparsak bu konu aydınlığa kavuşacak diye düşünüyorum.

– Do you believe in the existence of Satan as an entity?

– I think Satan is a word that you can use to describe your animalistic side if, as a whole, everyone’s animalistic nature – I guess Satan exists in that sense – that part of everyone’s personality. I don’t believe in it as a “being”. It’s a word that represents rebellion, represents Man, represents a defiance towards society and God and the things that are forced upon us and are considered to be normal and acceptable.

Bu arada, yukarıdaki videoda alıntılanan kısmın orjinali de şu şekilde :

– What are your thoughts on evolution?

– Well, I don’t have any specific theories about the origin of Man, but I tend to believe in Social Darwinism, so I believe the evolution of society. I guess I believe, to a certain degree, the Darwin Theory. But at the same time, I’m open to the idea of aliens and I’m open to the idea of a lot of different things. I’m not, however, open to the idea of Genesis and Creationism. It doesn’t work for me.

Pek çok düşünceye ve açıklamaya “açık” olduğunu söylüyor Manson. Neredeyse kesin olan bir şey varsa, burada bu açıklamaların onun tarafından ciddiye alınabilmesinin asgari koşulunun, mantıklı olmaları ve bilimsel bir temele dayanabilmeleridir. Oysa yaratılışçılık bu temele otur(a)madığı ve yaşadığımız ve çevremizi saran dünya/uzay ile örtüşmediği için onun mantık süzgecinden geçemiyor. Neyse, kaldığımız yerden devam edelim :

Görüldüğü gibi, insanları satanist olmaya iten felsefe “ateizm”, bu felsefenin dayanağı da Darwin’in Evrim Teorisi’dir.

İnsanı bir hayvan türü olarak tanımlayan bu köhne teori, satanizmin dünyadaki hızlı yayılışının en büyük fikri sebebidir.

Videonun en acayip kısımı bu bence. Sanki çok fazla veri değerlendirip, çok büyük sınamalara tabi tutmuşlar gibi “sav”larını iki dakika içinde sonuca bağlıyorlar. “İnsanları satanist olmaya iten felsefe ateizm” diyebilen insanlardan ne bekliyorsam gerçi? Yani sen İbrahimi dinlerin gerçek dışı olduğunu söyle, sen onların ve diğer bütün dinlerin mitolojilerini masallar olarak tanımlayan bir “bakış açısı”na sahip ol, sonra da bu seni Şeytan’a tapmaya sevk etsin?! ALLAH ALLAH?!

Yetmediği gibi, dünya üzerindeki canlı çeşitliliğini ve bunların birbirleriyle olan ilişkilerini açıklayan eldeki “tek” mantıklı teori de insanı Şeytan’a tapmaya iten felsefe Ateizm’in dayanağı oluveriyor bir anda.

Şu Evrim Teorisi meselesiyle ilgili daha önce yazdığım yazıya göz atmanız daha bir güzel olacaktır bu noktada. Aklıselim insanların konuya bakışının ne olduğuna dair çok acayip kanaatleri var bu insanların. Gerçekten çok acayip!

Hadi videonun son kısmının da üzerinden geçelim, bitiversin bu yazı, sanki hiç yazılmamış gibi olsun!

Buysa bizler için çok öğretici olmalıdır. Türkiye’de lise gençliği arasında satanizmin nasıl olup da yayıldığını merak edenler, liselerde okutulan ders kitaplarına bir atmalıdırlar.

Göreceklerdir ki, satanistlerin en büyük dayanağı olan Darwin’in Köhne Evrim Teorisi lise kitaplarında çocuklarımıza empoze edilmektedir.

Eveeet… İşte muhteşem finali bu videonun! Da da da dannnn!!!

“Amerika’daki Akıllı Tasarımcılar vs. Türkiye’deki Yaratılışçılar” kapışmasında kim daha üstte çıkar, bilemiyorum.

Bilimin “neden” sorusuna değil, “nasıl” sorusuna cevap aradığını kabul etmeyen, sadece “neden” için bir cevap üreten ve bu cevabı duruma uydurarak bilim yapmaya çalışan bu “sözde bilimci inanç grupları”, üzerlerinden inanç hırkasını çıkarmadığı sürece, onların yarattığı bilgi kirliliği ve sonu gelmez ahmaklıkları açıklamak zorunda kalacağız gibi görünüyor.

Öyle ya, faşizm dediğimiz şey konuşma yasağı değil, bilakis söyleme zorunluluğu ve birileri gerçekleri çarpıtarak, başkalarını “doğrunun ve gerçeğin aslında ne olduğunu söylemek” zorlayacak her zaman. Tabii ifade özgürlüğünü kaybetmediğimiz müddetçe…

Reklamlar

2 thoughts on “İnsanları Satanist Olmaya İten Felsefe : Ateizm

    • Ben buraya cevap yazmıştım diye hatırlıyorum ama enteresan bir şekilde cevabım görünmüyor ve bunu şimdi fark ettim.

      Notasyonu bilerek onların tanımları üzerine kurdum. Mesele satanizmin, ateizmin, evrimin gerçekte ne olduğu değil, onlar için ne olduğu.

      Çok enteresan bir hayal dünyaları var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s