Menü Kapat

Bugünkü Çin Hangi Yolu İzliyor

çkp on birinci merkez komitesi 3. genel toplantısı, hua guofeng ve ye cienying’in önemli konuşmaları ve beijing review’de yayınlanan belgeleri içeren, aydınlık yayınları tarafından çevirilmiş ve birinci baskısını 1980 yılında yapmış kitap.
— arka kapak —
çin toplumu hakkında sağlam belgelere sahip olmak kamuoyu için özellikle gereklidir. çünkü dünyanın bu en kalabalık ülkesinde gerçekten büyük değişiklikler oluyor ve söz konusu gelişmeler, süper devlet hegamonyacılığına ve savaş tehlikesine karşı dünya birleşik cephesinin durumunu, dolayısıyla da ülkemizin kaderini yakından ilgilendiriyor. sosyalizmin ne demek olduğu ve bugünkü çin’in hangi yolu izlediği, sadece devrimciler tarafından değil, büyün türkiye halkı tarafından tartışılmalı ve öğrenilmelidir. okuyu olup biteni kendi kafası ile düşünüp değerlendirebilmelidir. biz, bu çabaya yardımcı olmak amacıyla türlü resmi çin metinlerini bir araya getirdik ve bunları incelemeye sunuyoruz.
çin’in sosyalizmin yolunu mu, kapitalizmin yolunu mu, marksizm-leninizm-mao zedung düşüncesini mi, revizyonizmi mi izlediği sorusunun yanıtını önyargısız olarak okuyucuya bırakıyoruz.
— arka kapak —
çin’de proletarya demokrasisi ve proletarya diktatörlüğü, çin’in sosyalist hukuk sistemi gibi, çin’i ve geçmişini anlamamıza yarayacak ilginç yazılar içeren bu kitap bulunmalı ve okunmalıdır.

Bir yanıt yazın