Menü Kapat

Doğum Günü Pisliği

Aklıma bu pisliği yapmak ne zaman geldi bilmiyorum ama ilk seferi 2010 yılının başında, doğum günümü önce gizleyip sonra da 14 mart yapmam oldu.
13 Mart 2010’da doğum günümü bir-iki kişi kutlayabildi sadece, 14 Mart’ta ise bir dolu mesaj geldi, ki hâlâ gülerim, aynı gün doğduğum Ceren de bu tuzağa düşenler arasındaydı.
Bu ilk seferde sesimi çıkarmadım, kimseye renk vermedim. Ortamın soğumasını bekledim,
Mayıs gibi doğum günümü 1 Temmuz 2010 yaptım, Ceren yine ilk mesaj atan oldu! :))
Bu arada Ülkü ve Tülay Abla gibi, sevdiceklerinin doğum gününü muhakkak ve muhakkak kutlamayı kendine vazife bilen güzel iki insan da iki kez tuzağa düşenler listesine eklendiler. Başkaları da vardı elbet, ben hatırımda en çok kalanları sayıyorum.
Zaman aralığını daraltarak bir oyun oynayayım dedim, 12 Eylül 2010 yaptım doğum tarihimi. Ülkü Abla yine yedi! 🙂 Günün anlam ve önemine istinaden politik bir kutlama yaptı, beraberinde kutlayan birkaç başka arkadaşım ile birlikte elbette.
Yılın son golünü atmak lazımdı, 31 Aralık 2010 yaptım doğum tarihimi. Birlikte okul okuduğum, birlikte doğum günü kutladığım insanlar var şu listede, bir kısım allahsızlar yine kutladılar. Ama artık daha az insan yiyordu, çünkü duvarıma gelip insanları UYARAN fedakar arkadaşlarım vardı 🙂
2011’e gelmiştik, şimdiye kadar 4 yanlış doğum günü yazmıştım ve abartmıyorum, dördünü de kutlayan olmuştu! Mrs Kâmil ( O’şin ) de bu listeye üç kereyle katılmıştı sanırım.
Kumar oynadım, son bir kez daha yapayım dedim aynısını!
13 Şubat 2011’de tekrar kutladım doğum günümü. İki üç tane kutlama ve yine bir dolu ayarla neticelendi. Kimisine sessiz kaldım, kimisine mesaj atıp “vehey” dedim.
13 Mart 2011’de ise 1 yıllık eğlenceyi noktaladım. Kabaca arkadaşlarımın %10’u kutladı doğum günümü.
Şöyle bir baktığımda, gerçekten her yıl doğum günümü kutlayan ve toplam arkadaş sayımın %10 ile %20’si arasında değişen bu kitle, bu beş ayrı kutlama ile toplam arkadaş sayımın neredeyse yarısını geçti.
Demem o ki dostlar, o gün facebook’u açan, yapacak bir şey bulamayan ve tesadüfen sağ frame’de adımı gördüğü için ‘doğma eylemimi’ kutlayan arkadaş sayım, ‘doğum günümü kutlayan arkadaş sayımı’n büyük kısmını oluşturuyor.
Ben verileri sundum, çıkarımları siz yapın! 🙂

Edit : Sevgili Emir Alışık 14 Mart 2010 – 12 Eylül 2010 – 31 Aralık 2010 ve 13 Şubat 2011 ile listeye kafadan girdiğini hatırlattı bana, sağolsun 🙂

Bir cevap yazın